Szoboszlai csak néhány percet kapott, de nélküle is biztosan nyert a Liverpool (VIDEÓ)

2024. április 21. 17:32

Londonban tért vissza a siker útjára Jürgen Klopp együttese.

Fotó: Benjamin Cremel/AFP

A Liverpool behúzta a kötelező három pontot a Fulham otthonában, így továbbra is harcban van a Premier League-aranyéremért, előrelépett a dobogó második helyére, de azonos pontszámmal áll a listavezető Arsenallal. Szoboszlai a 87. percben szállt be, ezúttal néhány percet kapott Jürgen Klopptól.

VÉGEREDMÉNY: Fulham–Liverpool 1–3.

90+4 perc: Szalah középre gurításáról maradt le néhány centiméterrel Nunez.

90. perc: hatperces a ráadás.

89. perc: Cairney lövését tenyerelte ki Alisson, a kipattanót Rodrigo Muniz vágta az oldalhálóba.

87. perc: Gakpo helyett jön a pályára Szoboszlai Dominik. Ez a 28. PL-meccse a magyar középpályásnak.

85. perc: Traore lépett pályára Iwobi helyett a Fulhamben.

81. perc: Alexander-Arnoldot Gomez váltja.

80. perc: a hazaiak gólszerzője, Castagne is besárgult.

74. perc: hármat cserél Klopp, Gravenberch, Jota, Diaz le-, Mac Allister, Szalah, Nunez bejött.

72. perc: Jota góljával (ez volt a 100. találata Angliában) már kétgólos a liverpooli előny, a portugál támadó remekül lépett ki a védők között és precízen lőtt a hálóba. 1–3.

71. perc: Palhinha és De Cordova-Reid lejött, helyükre Wilson és Cairney szállt be a Fulhamben.

68. perc: Gakpo erős lövésére dőlt rá Leno és szépen hárított.

60. perc: látványos liverpooli körömpasszok után Robertson készített Jota elé, aki külsővel lőtt, de Leno biztosan fogta a labdát.

53. perc: Gravenberch óriási gólt ragasztott Leno kapujába, 20 méterről leadott lövése a kapufáról vágódott a hálóba. 1–2.

51. perc: egy gyors liverpooli ellentámadás végén Elliott lőtt laposan, de nem talált kaput.

46. perc: a hazaiak kezdték a második játékrészt.

Trent Alexander-Arnold ünnepli a Fulham otthonában szerzett gólját

FÉLIDŐ: 1–1

45+2. perc: egyenlít a Fulham, a tizenhatoson belül pattogó labdát Castagne belsőzte a hosszú sarokba. Ez volt a belga első gólja a londoniak mezében. 1–1.

45. perc: a játékvezető négy percben határozta meg a ráadást.

41. perc: Endo veszítette el a labdát a saját térfelének a közepén, a Fulham gyorsan felépített akciója végén Rodrigo Muniz lőtt, de Alisson a helyén volt.

39. perc: Adarabioyo sárgult be reklamálása után.

36. perc: Quansah fogja a combját, ápolásra lesz szükség.

32. perc: Alexander-Arnold 21 méterről szenzációsan tekert szabadrúgásból a Fulham kapujába. 0–1.

31. perc: Palhinha kapott sárga lapot Jota felvágásáért.

28. perc: Elliott veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást, de pocsékul találta el a labdát.

25. perc: Palhinha középre tartó lövését biztosan fogta Alisson.

22. perc: Diaz nyargalt el a jobb szélen, de beadása után Jota nem tudta kapura kanalazni a labdát.

13. perc: veszélyes Fulham-szabadrúgás, de Robertson tudott tisztázni a kapu torkában.

8. perc: Bassey az utolsó pillanatban mentett Diaz elől, nagy lehetőség lehetett volna.

Dominálja az első pár percet a Liverpool: 83 százalékban birtokolják a labdát a vendégek.

3. perc: Alexander-Arnold beadását centiméterekkel csúsztatta a hazai kapu mellé Diaz.

1. perc: a Liverpool kezdte a találkozót.

Újabb izgalmas állomásához érkezett a Premier League-címért zajló hármas versenyfutás. A csütörtökön az Európa-ligából győzelme ellenére kizuhanó Liverpool a Fulham ellen javítana. A címvédő Manchester City öt fordulóval a zárás előtt lépéselőnyre tett szert a tabellán, így győzelmi kényszerben vannak Londonban a Vörösök. Szoboszlai Dominik ezúttal a kispadon vár bevetésre.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás a Premier League 34. fordulójából. A Liverpool a harmadik, a Fulham a 12. helyről várja a mérkőzést. Decemberben 4–3-ra nyert hazai pályán a Liverpool.

A kezdőcsapatok:

Fulham FC: Leno - Castagne, Bassey, Adarabioyo, Robinson - Lukic, Palhinha - Iwobi, Pereira, De Cordova-Reid - Rodrigo Muniz
Menedzser: Marco Silva

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk, Robertson - Elliott, Endo, Gravenberch - Gakpo, Jota, Diaz
Menedzser: Jürgen Klopp

A hazai pályán szereplő Fulham múlt heti meccsén győzött a West Ham elleni londoni derbin. A bajnokságban a Craven Cottage gyepén legutóbb 2019-ben tudott nyerni a Liverpool.

A Liverpool a bajnokságban múlt héten hazai pályán kikapott a Crystal Palace-től, csütörtökön pedig ugyan nyert Bergamóban, de nem tudta ledolgozni a háromgólos hátrányát az Európa-ligában, így kiesett az Atalantával szemben.