Paralimpia: Tóth Tamás ezüstérmes, Biacsi Ilona bronzérmes

2012. szeptember 05. 22:02

Az úszó Tóth Tamás ezüstérmet nyert 50 méter gyorson szerdán a londoni paralimpián, míg Biacsi Ilona 1500 m-es síkfutásban szerzett bronzérmet.

Az úszó Tóth Tamás ezüstérmet nyert 50 méter gyorson szerdán a londoni paralimpián. Az S9-es kategória döntőjében három magyar is szerepelt, közülük a 20 éves, paralimpiai újonc Tóthnak sikerült legjobban a sprintszám. A Londonban egy aranynál és egy ezüstnél tartó Sors Tamás a hetedik, Meilinger Csaba pedig a nyolcadik helyen zárt.

Biacsi Ilona bronzérmet nyert 1500 m-es síkfutásban szerdán a londoni paralimpián. A 26 éves, értelmi fogyatékos atléta – aki ikertestvérével, Bernadett-tel együtt a magyar küldöttséget vezette az egy héttel ezelőtti nyitóünnepségen – 4:42.31 perces idővel ért célba, 49 századdal megelőzve negyedikként befutó testvérét. A 33 fős magyar küldöttség így már kilenc éremnél – 2 aranynál, 3 ezüstnél, 4 bronznál – tart a brit fővárosban, ezzel tovább javította eredményét a 2008-as pekingi – egy aranyból és öt bronzból álló – terméshez képest.