Kanyarós megbetegedéseket jelentettek Makóról

2017. március 06. 04:39

Alig néhány napja nyugtattunk meg mindenkit az Országos Epidemiológiai Központ vezetőjének tájékoztatása alapján, hogy Magyarországon védve vagyunk a kanyaró ellen, s a tények máris megcáfolnak minket és a főigazgatót: a makói kórház tíz dolgozója betegedett meg ebben a fertőzésben-adta hírül az MTI.

2017. március 06. 04:39

xAz új információ szerint csak az 1990 utáni generáció számíthat védettségre, de még náluk sem száz százalékos az immunitás. Az 1969-nél régebben születettek  még egyáltalán nem kaptak védőoltást kanyaró ellen, az 1969-1990 közöttiek pedig más vakcinában részesültek, mely csak részben óvja meg őket.

Almási István, a szekszárdi Balassa János Megyei Kórház infektológus főorvosa szerint a mostani védőoltás már megfelelő védettséget biztosít, ráadásul a oltást ismétlik kisiskolás és kamasz korban. Ugyanakkor a védettség csökkenhet felnőttkorra, de a betegség kialakulását és a járványt még így is megakadályozhatja – mondta. 
    
Az egészségügyi személyzet körében kimutatott kanyaró megbetegedések miatt zárlatot rendeltek el a makói kórház fekvőbetegeket ellátó osztályain és sürgősségi részlegein – jelentette be a Csongrád Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának vezetője szombaton.
   
 Bosnyákovits Tünde az intézkedésről tartott rendkívüli sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kórház tíz munkatársánál jelentkeztek kanyaró megbetegedésre utaló tünetek, közülük ötnél már laboratóriumi vizsgálatok is igazolták a fertőzést.
   
 A szakember az MTI kérdésére elmondta, a kanyarógyanús dolgozók 1975 és 1991 között születtek, de a legfiatalabb munkatársnál nem igazolták még a fertőzést.
   
 Romániában 2016 eleje óta 3109 kanyarós megbetegedést diagnosztizáltak, a legtöbb esetet a Bánságban észlelték. Krassó-Szörény megyében 726, Arad megyében 617, Temes megyében 568 esetet jegyeztek.
   
 Oroszi Beatrix, az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) főigazgatója korábban közölte, a magyar gyerekek 98 százaléka be van oltva kanyaró ellen, ennek köszönhetően Magyarországon „népességszintű védettség" alakult ki a betegséggel szemben.
   
A kanyaró súlyos, fertőző betegség, amelynek kezdetben influenzaszerű tünetei vannak: torokfájás, köhögés, magas láz. A már a lappangási idő utolsó fázisában, még a tipikus kiütések előtt fertőzhet a beteg – tudatta a szakember.
 

Frissítés: Újabb kórházi dolgozó kapta el a kanyarót, így már 13 kanyarógyanús esetről tudnak a hatóságok, a Szegedi Tudományegyetem egy egészségügyi dolgozója betegedett meg - közölte az MTI

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
áfonya
2017. március 06. 06:47
Behurcolják ,és még milyen eltitkolt gyógyíthatatlan betegségek lappangnak betolakodók közt . Még az eut se érdekelte a 2002-2010 években gyurcsány kormány okozta nyomor kivándorlás .Sőt az eu elő segítette .... Nem mostani keletű az afrikai vándorlások nyomor ,, gyarmatosító nyugat hirtelen humánus lett ,na ezt ne gondoljuk .. Embercsempészet megszállók deportálása Brüsszelből irányítják..... Aljas gazemberek európai nép ellensége Brüsszelben székel ,úgy tesznek mintha humánus elbánásmódot gyakorolnának ,,,közben aljasul kitervelt módon népirtás megy. Eddig sok ezeren elpusztultak a brüsszeli diktátorok terve miatt. http://www.vilaglato.info/ehinseg-es-jarvanyok-szomaliaban-youtube/
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!