Ingyenorvos – dupla ár

2016. április 21. 06:30

…szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a legszegényebb országok egészségügyi ellátásának „modellje" felé haladunk, mivel a GDP-arányosan amúgy is alacsony egészségügyi finanszírozáson belül a magánfinanszírozás lassan meghaladja a közfinanszírozást….

2016. április 21. 06:30
Dr. Fendler Judit
hvg
A rendszer igazságtalan a középosztállyal és a szegényekkel is. Csak a vállalkozó elit jár jól, amely minimális egészségügyi hozzájárulást (havi 7050 Ft) fizet, tehát nem tesz be »feleslegesen« pénzt a közösbe, de ha szüksége van rá, a drága ellátást „kiveheti" belőle.

A középosztály jellemzően bérből és fizetésből él, így az egészségbiztosítási járulékot (ami a munkavállalónál a bruttó bér 7%-a, a munkáltatónál 8%-a) fizeti, de ha teheti, nem veszi igénybe a közszolgáltatást, hanem a magánszolgáltatókhoz fordul. A szegények, ha van munkájuk, kifizetik az ellátásukat a járulék keretében, ha nincs, az állam fizet helyettük. Magánszolgáltatást nem tudnak igénybe venni, a közellátáshoz az alacsony informáltságuk, csekély »hálapénzképességük«, helyhezkötöttségük miatt korlátozottan férnek hozzá.
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vigyázzunk
2016. október 08. 20:31
A GDP arányos 5%-os egészségügyi kiadás nem extrém alacsony.
Akitlosz
2016. október 08. 20:31
"mivel a GDP-arányosan amúgy is alacsony egészségügyi finanszírozáson belül" Hát akkor mit szóljon a hadsereg! Szóval mindig van mihez képest.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!