Csaknem megnégyszereződött a cukorbetegek száma

2016. április 15. 04:47

A diabétesz olyan gyakori világszerte, hogy ezt a diagnózist manapság nem tekintjük kétségbeejtőnek. Persze igaz, hogy megfelelő diétával és gyógyszerezéssel szépen kordában tartható, de ne feledkezzünk meg arról, hogy az orvostudomány jelenlegi nézőpontja szerint mégiscsak gyógyíthatatlan betegségről van szó, amelynek halálos szövődményei lehetnek. Éppen ezért aggasztó az Egészségügyi Világszervezet nemrég kiadott közleménye, melyről az MTI is beszámolt, s amely a kór egyre gyorsuló terjedésére figyelmeztet.

2016. április 15. 04:47

A WHO jelentése szerint 1980 és 2014 között 108 millióról 422 millióra nőtt a diabétesszel élők száma a világban. A szervezet összevonva vizsgálta az 1-es és 2-es típusú cukorbetegség előfordulásának gyakoriságát, de az eredményekből kitűnik, hogy a növekedésért döntően a nem megfelelő életmóddal összefüggő 2-es típusú cukorbetegség a felelős.

A diabétesz csendben meghúzódó betegség, ám jelenleg fékevesztetten tör előre és ezt muszáj megállítanunk" – szögezte le Etienne Krug, a WHO illetékese. „Képesek vagyunk megállítani és tudjuk is, hogy mit kell tenni; nem hagyhatjuk, hogy a betegség tovább törjön előre, mert óriási hatással van az emberek egészségére, a családokra és az egész társadalomra" – idézte a szakembert a BBC News.

A magas vércukorszint növeli a szívroham, az agyi érkatasztrófa, a veseelégtelenség, a vakság, a végtagamputáció és a szülési komplikációk kockázatát. A cukorbetegség a nyolcadik leggyakoribb halálok a világon, évente 1,5 millió emberrel végez. További 2,2 millió haláleset pedig a magas vércukorszinttel van összefüggésben.
 
Az 1980-as években a gazdag országokban volt a legmagasabb a cukorbetegek aránya, ma már azonban az alacsony– és közepes jövedelmű országokat sújtja leginkább a betegség. Krug szerint mivel ezeken a területeken él a világ népességének döntő hányada, ezért a mutatók várhatóan tovább fognak emelkedni, hacsak nem születnek drasztikus intézkedések a diabétesz megfékezésére.
 
 
*Az anyag megjelentetését a Splendidea Communications Kft. támogatta

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!